Polévky

Dýňová polévka

Dýňová polévka

Dýňová polévka se připravuje velmi podobně jako dýňová kaše. Budeme na to potřebovat ideálně dýni typu Hokaido – nový typ dýně, prý úžasně zdravé, oproti ostatním dýním menší, obsahuje spoustu vitamínů, minerálů a také polysacharidů – prostě takový větší oranžový brambor.

Rychlý boršč

Rychlý boršč

Boršč je skvělá polévka, v klasické variantě ovšem příprava trvá – očistit zeleninu, připravit maso, vše dlouho a pomalu vařit … Ovšemže výsledek stojí za to! Tato varianta je taková zrychlená varianta. Budeme potřebovat: cca 250 g mletého masa (ideálně mix vepřového a hovězího) jednu […]

Masozeleninová polévka

Masozeleninová polévka

Poměrně jednoduchý a přitom docela dobrý recept na polévku s inspirací ze školních jídelen. Budeme potřebovat mleté maso mix (27% mletého libového hovězího, 73% mletého libového vepřového) cibuli vývar mouku na kostičky nakrájenou kořenovou zeleninu (jako do svíčkové) sůl, pepř, petrželku na dochucení Na cibulce […]

Dietní polévka

Dietní polévka

Recept vhodný pro rekonvalescenty, například po střevní chřipce, žlučníkáře, žaludkáře, játraře, a podobně postižené. Kteroukoli ingredienci s výjimkou mrkve a vody lze samozřejmě vynechat :).

Cibulačka po anglicku

Cibulačka po anglicku

Tohle recept získaný od dvou opravdu velkých anglických dam, které jezdí v motorce se sajdkárou po Anglii a vaří neuvěřitelné anglické domácí dobroty (seriál Two Fat Ladies / Dvě dámy při těle). Tohle je jedna z jejich dobrot, chutná, levná a neuvěřitelně snadná.

Rajská polévka

Rajská polévka

Bože, čemu všemu si lidé dovolí říkat Rajská polévka! Je to červené, tekuté a kolem rajčat to jednou proběhlo… Tak tudy ne, přátelé!